Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
 
Ślubne konsultantki > Blog  > TORT WESELNY

TORT WESELNY

Weselny tort to bardzo istotny element każdego przyjęcia weselnego. Pełni on zasadniczo trzy funkcje: jest słodką częścią menu, oraz swego rodzaju atrakcją, jak i elementem dekoracyjnym.

Pamiętajcie, że prezentacja tortu podczas wesela, jak i jego krojenie przez Młodą Parę to bardzo ważny punkt każdej weselnej imprezy. Jest to element zabawy, z którego można zrobić ciekawe i niezapomniane show.

Sposobów na wykonanie takiego tortu jest wiele. Przy wyborze idealnego ciasta weselnego można kierować się obecnymi trendami, albo dostosować do charakteru i stylu całego wesela. Może on również swoim wyglądem nawiązywać do pasji, zainteresowań Młodej Pary, albo symbolizować jakieś ważne wydarzenie w życiu małżonków.

Wśród obecnych trendów dużą popularnością cieszą się torty metaliczne, pokryte specjalną polewą imitującą złoto czy srebro. Oczywiście naked cakes czyli nagie torty, które nie są pokryte żadną polewą czy masą i widoczne są ich wszystkie warstwy. Takie torty często dekorowane są żywymi kwiatami.

Nadal królują torty białe, gdzie wszystkie elementy dekoracji też są białego koloru. Niektóre pary gustują również w tortach pokrytych cukrowym lukrem, któremu można nadać bardzo finezyjny wygląd babcinej koronki. Tort można również ozdobić w powtarzający się motyw inicjałów Młodej Pary. Można również spotkać torty zdobione za pomocą niedbale nałożonego lukru, który opada na dół ciasta.

Pamiętajcie, że tort to nie wszystko, nie można również zapomnieć o innych słodkościach. Nadal bardzo popularne są babeczki, cupcakes, ciasteczka czy beziki, których dekoracja może nawiązywać do weselnego tortu.

Okolicznościowe mini słodkości to doskonały prezent-podziękowanie dla gości weselnych.

Jest w czym wybierać!

Share