Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
Ślubne konsultantki > Blog  > SUKNIA ŚLUBNA……

SUKNIA ŚLUBNA……

Kupno sukni ślubnej to bardzo ważne wydarzenie w życiu nie tylko Panny Młodej, ale również jaj najbliższej rodziny i przyjaciół. Wybór tej wymarzonej i jedynej jest ogromnie ważny. Odpowiednio dobrana suknia ślubna powinna podkreślać atuty Panny Młodej, a ukrywać jej niedoskonałości.
Przed zakupem tej, którą oglądałyśmy w Internecie warto uświadomić sobie, że możemy w niej wyglądać nieco inaczej niż modelka na zdjęciu.
Idealne kształty modelki nie zawsze przekładają się na wygląd naszej sylwetki.
Dlatego istotne jest żeby udać się do salonu sukien ślubnych, w którym zajmą się nami specjaliści. Opinia osoby bezstronnej będzie bardziej wiarygodna niż opinia mamy czy przyjaciółki.

 

Oczywiście warto, aby Panna Młoda ślubne zakupy zaplanowała sobie w towarzystwie bliskiej osoby: przyjaciółki, mamy, może przyszłego męża. Przy wyborze „tej idealnej” trzeba uzbroić się w cierpliwość. Niekiedy warto przymierzyć kilkanaście modeli, by trafić na tę wymarzoną. Nie daje to oczywiście gwarancji, że trafimy na tę która będzie nam odpowiadała. Warto korzystać z porad specjalistów. W profesjonalnych salonach ślubnych wybierzemy nie tylko suknię ślubną, ale wszelkie dodatki. Można skorzystać z porady w sprawie makijażu, czy fryzury ślubnej. Zadowolona Panna Młoda będzie reklamą dla salonu. Bardziej kreatywna Panna Młoda może pokusić się o sukienkę uszytą specjalnie dla niej w pracowni krawieckiej, czy znanym studiu mody.

 

 

Poszukiwanie ślubnego stroju należy rozpocząć najpóźniej na trzy miesiące przed datą ślubu. Czas oczekiwania na białą suknię to od dwóch do czterech miesięcy. Po odbiorze zamówionej sukni może okazać się, że potrzebne będą jeszcze jakieś poprawki krawieckie, na które trzeba zawsze trochę poczekać. Wybierając wymarzoną kreację trzeba uwzględnić też Pana Młodego. Jego wzrost, karnację, tuszą czy kolor garnituru. Pamiętajmy, że tego dnia państwo Młodzi tworzą parę, która ma wzajemnie się uzupełniać.

Share