Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
Ślubne konsultantki > Blog  > ŚLUBNY BON TON

ŚLUBNY BON TON

Ślub i wesele to dosyć stresujące uroczystości, dlatego już na samym początku warto przypomnieć sobie kilka najważniejszych zasad ślubnego savoir-vivre’u.ślub w Trójmieście
Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas ceremonii.
Pierwsza rzecz, którą należy zrobić to zawiadomić o wielkim wydarzeniu najbliższe osoby. Niestosowne byłoby, gdyby rodzice dowiedzieli się później niż znajomi z Facebooka.
Zaproszenia, które będziecie wręczać osobiście dziadkom, chrzestnym, rodzicom powinny być w formie papierowej. Należy je dostarczyć najpóźniej na miesiąc przed uroczystością.
Do zaproszeń nie należy dołączać listy prezentów. Zaproszeni goście mogą pomyśleć, że warunkiem wzięcia w udziału w uroczystości jest zakup prezentu.

Warto przygotować sobie rodzaj uzasadnienia dla osób, które nie zostaną przez Was zaproszone. Można wtedy powiedzieć, że jest to „kameralna uroczystość” tylko dla najbliższych.Bardzo trudnym zadaniem podczas przygotowań przedślubnych jest rozmieszczanie gości.Powinna kierować Wami zasada, że obok siebie powinny siedzieć osoby, które choć trochę się znają i będą maiły tematy do rozmów. Pamiętać również należy o tym, że najbliżej Pary Młodej sadzamy: świadków, rodziców, dziadków, rodzeństwo.

Trójmiasto U niektórych sprawdza się zasada wymieszania przy stolikach rodziny męża z rodziną żony, tak aby mogli się lepiej poznać i zintegrować.
Stoliki powinny być odpowiednio oznaczone. Pomysłów na to jest wiele. Mogą to być numery, albo nazwy państw, miast, czy czegokolwiek co dla Was jest bliskie. Ważne, aby plan stołów był umieszczony blisko wejścia, tak aby goście weselni w łatwy sposób mogli odnaleźć swoje miejsce.
wesele
Podczas trwania zabawy weselnej Para Młoda powinna znaleźć czas, by z każdym gościem porozmawiać. To mogą być dwie minuty, ale należy pamiętać, że niektórzy mogli przyjechać z daleka, by bawić się z Młodą Parą.
Para Młoda ma również obowiązek zapewnić gościom nocleg. Zwłaszcza tym, którzy przyjechali z daleka. Jeżeli macie ograniczony budżet, to trzeba poinformować gości o tym przed weselem, tak aby mogli zapewnić sobie nocleg we własnym zakresie.a

Gościom należy podziękować za udział w uroczystości. W przeciągu roku od daty ślubu należy wysłać list, kartkę z podziękowaniami do wszystkich obecnych na Waszym ślubie i weselu.
Jeżeli będziecie chcieli się pochwalić Waszymi zdjęciami w sieci, warto zapytać gości o zgodę. Nie każdy chce znaleźć swój wizerunek na portalach społecznościowych. Zwłaszcza jeżeli został sfotografowany w dość niekorzystny dla niego sposób.
Zastanówcie się również co zaproszeniem par, które są po rozwodzie. Jeżeli są Waszymi przyjaciółmi, to należy to zrobić. Trzeba jednak ich powiadomić, że były partner również został zaproszony. Może się okazać, że jeżeli będzie to dla nich niekomfortowa sytuacja któraś ze stron zrezygnuje z uczestniczenia w uroczystości.

To tylko kilka obowiązujących zasad, ale warto o nich pamiętać!

Share