Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
Ślubne konsultantki > Blog  > ŚLUBNE PREZENTY

ŚLUBNE PREZENTY

Wybór odpowiedniego prezentu, który uszczęśliwi obdarowanych to dość trudne zadanie.  Często przeszkodą w zakupieniu trafionego prezentu mogą okazać się ograniczone fundusze. Może w takim wypadku warto zakupić prezent wspólnie z innymi gośćmi. Takie rozwiązanie umożliwi podarowanie bardziej okazałego prezentu nie nadwyrężając własnego portfela. Niegdyś wśród weselnych prezentów królowały te z gatunku praktycznych, czyli sprzęty AGD i wyposażenie mieszkania.

Zdarzało się wówczas, że Młodzi dostawali 3 miksery i kilka takich samych obrusów, itp. Takie sytuacje często miały miejsce również z tego powodu, że goście nie informowali się wzajemnie o swoich prezentowych zakupach.
Współczesne Młode Pary decydując się na ślub często mają już własne mieszkanie wraz z jego wyposażeniem.
Dlatego weselni goście decydują się na wybór bardziej spersonalizowanych, oryginalnych upominków, które są związane z zainteresowaniem Młodej Pary. Warto przyszłych małżonków zapytać o to co chcieliby dostać w prezencie. Wiele Par rezygnuje z kwiatów, które są im wręczane podczas składania życzeń, na rzecz materiałów plastycznych, książek czy maskotek, które po uroczystości przekazują do wybranej przez siebie placówki opiekuńczej. Taka informacja zazwyczaj podawana jest w treści zaproszenia, czy zawiadomienia o uroczystości.
Modnym i dobrym rozwiązaniem, ułatwiającym zakup prezentu jest tworzenie listy prezentowej. Młodzi w przejrzysty sposób przygotowują zestaw podarunków w różnych wariantach cenowych. Ułatwi to zadanie gościom a ponadto pozwoli uniknąć dublowania się prezentów. Młodzi ponadto będą mieli pewność, że podarowane prezenty spełnią ich oczekiwania. Zarówno obdarowani jak i obdarowujący będą zadowoleni. Nie należy obawiać się takiej formy informowania gości o swoich prezentowych marzeniach. Warto sobie uświadomić, że goście będą zadowoleni wiedząc, że ich upominek spełni oczekiwania przyszłych małżonków.planowanie wesela
Najprostszym rozwiązaniem jest prezent w postaci gotówki. I nie ma w tym nic złego. Państwo Młodzi nie powinni obawiać się sugerowania swoim gościom takiej formy prezentu. Zgromadzone w ten sposób fundusze mogą przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. Ważne, aby zostało sprecyzowane na co zamierzają przeznaczyć pieniężny prezent i w przyszłości przedstawić już zrealizowane marzenie. Goście mogą również otrzymać informację, że oczywiście ilość pieniędzy w kopercie nie ma żadnego znaczenia-liczy się każda kwota. Goście wkładając pieniądze do koperty mogą kierować się kilkoma niepisanymi zasadami. Ilość gotówki zależy od stopnia pokrewieństwa. Im bliższa rodzina, czy zażyłość z narzeczonymi, tym większa kwota. Inna jeszcze zasada mówi o tym, że należy podarować tyle, ile Młoda Para zapłaciła za jednego gościa. Tak zwane „talerzykowe”. Warto też pomyśleć o ciekawej formie podarowania gotówki. Przecież to nie musi być tradycyjna koperta. Obecnie jest wiele możliwości jak w oryginalny sposób zapakować banknoty. W takiej sytuacji prezent nie tylko będzie miał charakter materialny, ale będzie też intrygowała i może być dłużej zapamiętany przez Młodą Parę.
ślubne konsultantkiPrzyszli małżonkowie powinna pamiętać, że w tym dniu nie tylko Oni otrzymują prezenty. W dobrym tonie jest przygotować miłe niespodzianki dla swoich gości, jako formę podziękowania za ich obecność na uroczystości. Pomysłów na drobne upominki jest bardzo dużo. W sklepach internetowych, poradnikach dla narzeczonych jest mnóstwo propozycji w jaki sposób można okazać wdzięczność weselnikom. Począwszy od słodkości, personalizowanych butelek wina, zdjęć Młodej Pary, własnoręcznie zrobionych upominków, mydełek, sadzonek roślin, itp. Taka forma podziękowania  to już weselna tradycja i na pewno wywoła u weselników uśmiech na twarzy. Ponadto te drobne upominki są elementem dekoracyjnym weselnego stołu. Dlatego warto się zastanowić nad wyborem upominku, tak aby pasował do reszty dekoracji, powinien też być spójny z ogólną koncepcją uroczystości. Może też nawiązywać do zainteresowań Młodej Pary, lub poszczególnych gości. dekoracje ślubne
Wybierając prezent pamiętajmy, że będzie on towarzyszył obdarowanym przez dłuższy czas. Warto poświęcić nieco czasu szukając wymarzonego upominku, tak aby w przyszłości kojarzył się on z tym wyjątkowym dniem.

Share