Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
Ślubne konsultantki > Blog  > OBRĄCZKI-SYMBOL MIŁOŚCI!

OBRĄCZKI-SYMBOL MIŁOŚCI!

ślubne konsultantkiObrączki są symbolem miłości, wierności i przypominają o wadze małżeńskiego przyrzeczenia. Będą Wam przypominać o tym ważnym dniu, jak i ukochanej osobie. Dlatego warto poświęcić trochę czasu przy ich wyborze. Obrączka to rodzaj biżuterii i powinna ona pełnić funkcję estetyczną. Nie należy jednak zapominać o stronie praktycznej. Musi być ona wygodna, odpowiednio dopasowana rozmiarem i trwała. Jest to przecież biżuteria na całe życie. Wybierając obrączkę musicie kierować się swoimi preferencjami estetycznymi, ale też względami praktycznymi. Zwłaszcza panowie powinni kierować się względami praktycznymi przy zakupie obrączki. Nie są oni bowiem przyzwyczajeni do noszenia biżuterii i na początku noszenie obrączki może wiązać się z pewnym dyskomfortem. Dlatego warto poświęcić odpowiednią ilość czasu wybierając obrączkę, by później nie szukać pretekstów do jej ściągania.

Najbardziej popularne szerokości obrączek mieszczą się w przedziale od 3 do 5 milimetrów. Węższe są dla osób ceniących sobie dyskrecję. Osoby chcące mocniej zamanifestować swoje uczucie wybierają zdecydowanie grubsze. Tutaj łatwiej będzie można wykonać różnego rodzaju zdobienia. Ale im grubsza obrączka tym nieco mniejszy komfort noszenia.
Najczęściej wykorzystywanymi elementami zdobiącymi obrączki są grawerowanie napisów, dat, wzorów, wcięć. Można również inkrustować obrączki szlachetnymi kamieniami. Dużą popularnością cieszą się obrączki z łączonych kolorów złota.wedding planner
Pamiętajcie, że wszelkie elementy grawerowane z upływem lat będą się ścierać, ale jeżeli potraktujecie to jako symbol wspólnie przeżytych lat, chwil dobrych i złych, nie powinno to mieć żadnego znaczenia. Jubiler na pewno zaproponuje wam takie rozwiązanie, żeby zdobienia waszej biżuterii nie wpłynęły na jej trwałość i wygodę w noszeniu. Obecnie są metody, które pozwalają zachować wygodę nie rezygnując z np. diamentowej ozdoby. Jubiler może zaproponować Wam cylindryczny kształt biżuterii, albo w sposób kanałowy osadzić kamień.

organizacja wesela Kolejna istotna rzecz to stop złota. Jaki wybrać? Dwa najpopularniejsze to 333 i 585. Pierwszy zdecydowanie tańszy, bo mamy tam tylko 1/3 czystego złota, tym samym mało trwały. Druga opcja zawiera już 58,5% czystego złota. Wpłynie to na cenę i oczywiście trwałość biżuterii.

Niestety to nie koniec dylematów. Jeszcze jedna dość istotna w dzisiejszych czasach kwestia alergii. Wiele osób, niestety kobiet uczulonych jest na nikiel. Jeżeli ten metal został użyty przy produkcji biżuterii powinno to być wyraźnie podane. Jeżeli nie wiecie czy jesteście uczuleni i nie chcecie się narażać na nieprzyjemne konsekwencje alergii warto kupić obrączki ze złota palladowego.konsultantki

 

  Zatem wybierając obrączki poświęćcie temu odpowiednią ilość czasu. Warto pojeździć po salonach jubilerskich. Poprzeglądać wzorniki, rozmawiać z jubilerem, zadawać pytana. Ale przede wszystkim warto przymierzyć, bo czasem ta niepozorna, ta której nie braliście pod uwagę, na placu może prezentować się niesamowicie.

Share