Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
Ślubne konsultantki > Blog  > OBOWIĄZKI DRUHNY!

OBOWIĄZKI DRUHNY!

ślubne konsultantkiDruhny to z reguły osoby bliskie przyszłej Pannie Młodej. Wybierając taką osobę Panna Młoda chce mieć przy sobie kogoś kto będzie dla niej wsparciem i pomocą w czasie przygotowań i w trakcie ceremonii. To druhna ma pocieszać, motywować do działania, być kołem ratunkowym w sytuacjach kryzysowych. Panna Młoda musi ufać swojej druhnie i mieć pewność, że ta jej nie zawiedzie w najważniejszym dniu jej życia. Rola druhny to wyróżnienie, ale też ogromna odpowiedzialność. Druhna powinna być osobą odpowiedzialną, dobrze radzącą sobie w sytuacjach kryzysowych, powinna być też dobrze zorganizowana.

Do podstawowych obowiązków druhny Panny Młodej należeć będzie pomoc we wszelkich sprawach organizacyjnych związanych z przygotowaniem ceremonii zaślubin jak i przyjęcia weselnego. Druhna jest również odpowiedzialna za zorganizowanie wieczoru panieńskiego. Może również pomóc przy przygotowywaniu listy ślubnych prezentów. organizacja weselaDruhna czuwa również nad przebiegiem całej uroczystości. Dopilnowuje pracy wszystkich podwykonawców. Czuwa, by podczas przyjęcia weselnego wszystko przebiegało zgodnie z wcześniej zaplanowanym scenariuszem.

Druhna również może być odpowiedzialna za wszelkie rozliczenia z podwykonawcami pod koniec imprezy weselnej.

Druhna towarzyszy Pannie Młodej podczas poszukiwań wymarzonej sukni ślubnej. Doradza jej przy wyborze fryzury, dodatków, czy bukietu ślubnego. Reaguje konstruktywną krytyką gdy wybór Panny Młodej nie jest trafiony. W dniu zaślubin towarzyszy od wczesnych godzin porannych i asystuje podczas makijażu, czesania, czy ubierania sukni ślubnej. Pamięta o zabraniu niezbędnika Panny Młodej. Podczas całej ceremonii czuwa nad wyglądem Panny Młodej. W razie potrzeby poprawia fryzurę, czy makijaż. Ma przy sobie chusteczki, zapasowe rajstopy, itp. Po zaślubinach jest odpowiedzialna za przejmowanie kwiatów i prezentów od gości. Dba o porządek podczas składania życzeń.

W kryzysowych sytuacjach wie kogo prosić o pomoc i rozwiązuje zaistniałe problemy.Pomaga również gościom w zajmowaniu miejsc na Sali weselnej.

ŚLUB

 

 

 

Dość sporo tych obowiązków jak dla jednej osoby. Należy pamiętać, że druhna powinna też mieć czas na zabawę. Oczywiście Panna Młoda musi mieć w druhnie oparcie i móc na niej polegać w tym ważnym dniu i dlatego może warto podzielić te wszystkie obowiązki między kilka osób.

Share