Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
Ślubne konsultantki > Blog  > NAJLEPSZE PORADY DOTYCZĄCE PLANOWANIA ŚLUBU W 2019

NAJLEPSZE PORADY DOTYCZĄCE PLANOWANIA ŚLUBU W 2019

 

Teraz, gdy pierwszy pełny miesiąc nowego roku już za nami, podejrzewamy, że niektóre z was podwijają rękawy i ostro biorą się za organizowanie ślubu wprowadzając je na wyższy poziom.  Jeśli natomiast dopiero się zaręczyłaś lub rok 2019 jest rokiem, w którym planujesz wyjść za mąż, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie.  Oto krótka lista niektórych z najlepszych porad dotyczących planowania ślubu. Mamy nadzieję, że poprowadzimy Ciebie w kierunku, który pozwoli Ci szczęśliwie przejść przez tę drogę oraz uwolni Cię od stresu.Powiedz sobie, że robisz te pięć kroków w planowaniu ślubu, aby mieć dobry start.

 

  1. Nie kupuj pierwszej sukni, którą przymierzysz. Zanim ruszysz do salonów ślubnych spróbuj zastanowić się, jakiego stylu szukasz. Większość salonów oferuje bardzo różnorodne kroje sukien. Wypróbuj różne style, rozejrzyj się i zastanów, opuszczając sklep nie daj się ponieść presji, że musisz kupić ją teraz. Zawsze możesz wrócić do danego sklepu, gdy poczujesz, że podejmujesz świadomą decyzje.

 

  1. Wydawaj niewielkie kwoty w sposób, który może mieć duży wpływ na całość. W prosty i niedrogi sposób możesz sprawić, aby goście weselni poczuli się wyróżnieni. Ciekawym sposobem jest „dekorowanie” toalety na imprezy. Możesz wypełnić je koszyczkami dla kobiet i mężczyzn wraz ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, które mogą być przydatne po paru godzinach spędzonych na parkiecie. Kup niestandardowe naklejki na lutra z zabawnymi powiedzonkami np. „wyglądasz wspaniale”, tak aby goście poczuli się dobrze. Dodatkowo możesz zapalić również świece i ustawić kwiaty, aby wyglądało i pachniało dobrze.

 

  1. Wydawaj pieniądze na rzeczy, które Ci odpowiadają. Jeśli jesteś smakoszem, zainwestuj więcej w catering. Jeśli muzyka jest najważniejsza, zaszalej i zarezerwuj zespół muzyczny i bawcie się przy muzyce na żywo. Nie musisz sztywno się trzymać utartych zasad. Jeśli nie jesteś fanką szampana, możesz np. pominąć toast z szampanem dając w zamian gościom koktajl do wyboru.

 

  1. Zaplanuj aranżacje sali oraz ustawienie stołów. Długie stoły wyglądają świetnie, ale oznacza to, że każdy gość może porozmawiać tylko z czterema osobami z otoczenia. Sprawiają też trudności w sprawnej obsłudze kelnerskiej. Dlatego jestem zwolenniczą rozwiązań, w których przy jednym stole podczas przyjęcia weselnego zasiada nie więcej niż dziesięć osób. Bez względu na to czy są to stoły prostokątne, kwadratowe, czy okrągłe. Planując dekorację na stołach należy wziąć pod uwagę sposób serwowania dań oraz komfort gości, aby dekoracje nie przeszkadzały w rozmowach.

 

  1. Stwórz niepowtarzalny klimat miejsca uroczystości przez zmianę oświetlenia. Jeśli twój budżet pozwala, a chcesz stworzyć nastrój, zainwestuj w dekoracje świetlne. Żadna aranżacja nie wygląda tak dobrze, jak podkreślona światłem białym lub kolorowym, w zależności od gustu i pomysłu. Dobrze zaplanowane oświetlenie jest jedną z najlepszych inwestycji, które możesz zrobić na swój ślub. Dzięki temu, po zmroku podkreślisz i wyeksponujesz całą dekorację i detale, w które zainwestowałaś oraz zapewnisz piękne zdjęcia, na których goście wyglądają dobrze.

 

Mamy nadzieje, że te wskazówki pomogą Ci w drodze do wspaniałego dnia ślubu! Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/slubnekonsultantki/

Share