Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
Ślubne konsultantki > Blog  > MIEJSCE NA WASZE WYMARZONE WESELE

MIEJSCE NA WASZE WYMARZONE WESELE

ślub TrójmiastoCzym Państwo Młodzi powinni się kierować wybierając miejsce, w który odbędzie się ich przyjęcie weselne? Jest kilka dość istotnych elementów, na które musicie zwrócić uwagę nim wybór padnie na konkretne miejsce. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele obiektów weselnych, co daje Wam wybór, ale niekoniecznie ułatwia podjęcie decyzji. Planując swoje wesele musicie mieć na uwadze, że bardziej modne, topowe lokale mogą być dużo wcześniej zarezerwowane i dlatego też przygotowania do ślubu warto rozpocząć właśnie od wyboru Sali weselnej. Przeglądając oferty obiektów musicie znać chociażby szacowna liczbę gości, by móc dobrać obiekt dopasowany moich liczby. Uczestnicy uroczystości muszą czuć się komfortowo. Sala nie powinna ich przytłaczać swoją wielkością, ani być za mała. W brew pozorom dużo lepiej na zdjęciach wyjdzie parkiet zapełniony gośćmi i stoły, przy których siedzą zadowoleni goście.

wesele
Kiedy poruszamy kwestię wielkości Sali warto zapytać w obiekcie o rodzaje stołów i ilość gości jaką mogą pomieścić stoły tradycyjne, a ile stoły bankietowe. No i oczywiście krzesła, które będą przy nich stały. Jest kilka możliwości dekorowania krzeseł na przyjęcia weselne. Trzeba je wcześniej omówić i uzgodnić cenę pokrowców, tak by nic nas nie zaskoczyło podczas podpisywania umowy.
Cena- bardzo ważny czynnik wpływający na wybór Waszego lokalu. Musicie znać swój budżet i dobrze go rozplanować. Dlatego tak istotna jest rozmowa w lokalu i omówienie wszelkich dodatkowych opłat, by w dniu wesele nie okazało się, że za część usług trzeba dodatkowo zapłacić.

konsultantkiMoże w tym momencie warto pomyśleć o zatrudnieniu konsultanta ślubnego, który przygotuje odpowiednią listę pytań i wspólnie z Wami przeprowadzi taką rozmowę w obiekcie weselnym. Podpowie na co trzeba zwrócić koniecznie uwagę. Doświadczony konsultant ślubny uczestniczył wielokrotnie w takich rozmowach i wie o co pytać. Chociażby o to, do której weselnicy mogą przebywać w obiekcie i czy istnieje możliwość przedłużenia czasu trwania wesela i ile będzie to kosztowało. Podpowie Wam również, aby zwrócić uwagę na wygląd łazienek w obiekcie. Pomoże w rozmieszczeniu gości i podpowie gdzie najlepiej będzie prezentować się atrakcja przygotowana dla Waszych gości.

Oczywiście żadna uroczystość w tym również wesele nie może odbyć się bez dekoracji .Tutaj również trzeba upewnić się jakie możliwości ma obiekt i czy jest skłonny na montaż dekoracji z zewnątrz i na jakich warunkach. Planując wszelkie dodatkowe atrakcje, musicie je uzgodnić z właścicielem lokalu i ustalić odpowiednie dla nich miejsce i czas. Jeżeli przepisy wymagają zgromadzenia stosownych pozwoleń, również musicie o to zadbać i w dniu wesela mieć je ze sobą.

Nieodzownym elementem przyjęcia jest menu, które również musicie wybrać w obiekcie. Nie zapomnijcie o dzieciach i osobach uczulonych. W tej chwili w obiektach gastronomicznych są przygotowani na tego typu sytuacje. Wiele lokali ma specjalną ofertę dla dzieci i alergików. Ustalając menu można podpytać jaka liczba kelnerów będzie obsługiwała Wasze przyjęcie. Jest do dość istotna kwestia, tak aby wszyscy uczestnicy zabawy w miarę jednocześnie byli obsłużeni. Wiadomo poczęstunek nie może odbyć się bez napojów i toastów i tu kolejne pytania dotyczące wnoszenia napojów z zewnątrz, opłat korkowych, czy ceny napojów w lokalu.Ślubna konsultantka
Jeżeli planujecie zapewnić Waszym gościom nocleg, to musicie szukać obiektu, który dysponuje bazą noclegową, albo może Wam ją zapewnić w innym miejscu. Trzeba ustalić jaką ilością obiekt dysponuje i jaki jest koszt wynajmu takich lokali na przyjęcie weselne. Przed podpisaniem umowy rozmawiając z właścicielem obiektu warto zapytać o warunki dokonania rezerwacji i do kiedy i w jakiej wysokości należy wpłacić zaliczkę rezerwacyjną.

Oczywiście pytań, które można i należy zadać jest o wiele więcej.
Pamiętajcie, że im o więcej szczegółów zadbacie na początku, tym mniej problemów napotkacie w trakcie przygotowań. Zadawanie tych pytań ułatwi Wam już na początku wyeliminować niektóre obiektów i ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Nie bójcie się pytać, to przecież Wasz Dzień! 

Share