Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
Ślubne konsultantki > Blog  > MAŁE ABC O FOTOGRAFII ŚLUBNEJ CZĘŚĆ 2 REPORTAŻ ŚLUBNY

MAŁE ABC O FOTOGRAFII ŚLUBNEJ CZĘŚĆ 2 REPORTAŻ ŚLUBNY

 

 

Reportaż ślubny to opowieść o jednym dniu z życia Pary Młodej. Stanowi niezapomnianą pamiątkę. Jest to historia przedstawiona poprzez zdjęcia, niepozowane i nie planowane. Opisuje ludzi jak i ich otoczenie. Pokazuje ulotne momenty, prawdziwe i naturalne. To śmiech, łzy, uczucia oraz emocje, które emanują z każdej fotografii. Oglądający reportaż powinien czuć się jak uczestnik tego wydarzenia.

Reporter ślubny staje się narratorem tej opowieści. Jako osoba opisująca historię innych  ludzi  musimy znaleźć złoty środek  pomiędzy własną wizją, a pokazaniem rzeczywistości.  Musi umieć uwiecznić chwile, których bez niego nikt by nie zobaczył.

Momenty, o których nikt by nawet nie wiedział. Momentem nie jest suknia wisząca na ścianie, czy obrączki zawieszone na źdźble trawy..

Moment to zdarzenie bez jakiejkolwiek ingerencji fotografa. To łza płynąca po policzku, to śmiech odbijający się echem w kościele, to ojciec prowadzący Pannę Młodą do ołtarza, to Pan Młody przytulający swoją mamę, to dziadek całujący babcie..Ślub to dzień złożony z ogromnej ilości momentów.

Utraconych momentów oraz nieudanych zdjęć nie da się powtórzyć. Warto  wybrać fotografa z doświadczeniem. Reportaż ślubny jest jednym z najtrudniejszych, a tak unikalne chwile jak wejście do kościoła czy zakładanie obrączek, trzeba zatrzymać w kadrze.

Profesjonalny fotograf oprócz doświadczenia musi posiadać odpowiedni  sprzęt oraz pozwolenie na fotografowanie podczas uroczystości liturgicznych. Wielu z nich oferuje swoją obecność od przygotowań do pierwszego tańca czy dwie pierwsze godziny wesela, a za dodatkowy czas trzeba dopłacić.

Reporter ślubny w takim dniu pracuje  kilkanaście godzin. Warto zatroszczyć się o komfort jego pracy. Zapewnić bezpieczne miejsce do przechowania sprzętu z dostępem do prądu.

Podczas uroczystości na których pracuję koordynator dnia ślubu, fotograf otrzymuje przygotowany specjalny scenariusz. Dzięki temu zna, cały plan uroczystości i żadna z ważnych chwil go nie ominie. Koordynator pomoże również, aby przy wejściu i wyjściu do kościoła zbłąkany gość nie zasłonił widoku . Przygotuje miejsca dla Pary Młodej oraz świadków, tak aby nie zasłaniać widoku gościom…

Dzień ślubu trwa kilkanaście godzin, zdjęcia pozostają na dziesiątki lat dlatego muszą być najwyższej jakości !

Share