Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
Ślubne konsultantki > Blog  > MAŁE ABC O FOTOGRAFII ŚLUBNEJ CZĘŚĆ 1 SESJA ŚLUBNA

MAŁE ABC O FOTOGRAFII ŚLUBNEJ CZĘŚĆ 1 SESJA ŚLUBNA

 

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu pary. Warto więc zadbać o to, by pozostała po nim niezwykła pamiątka na całe życie. Doskonałym pomysłem są zdjęcia. Nie tylko te zrobione podczas uroczystości i przyjęcia, ale również późniejsza, kreatywna sesja zdjęciowa w plenerze. Zdjęcia pozwalają zatrzymać magię wydarzenia i towarzyszące temu emocje. Są nośnikiem naszych wspomnień. Oglądane po jakimś czasie, przypominają o tym wyjątkowym dniu.             

           Przygotowując się do takiej sesji należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które będą miały wpływ na jakość waszych zdjęć.Pierwszym z nich jest wybór fotografa. Najczęściej ten sam fotograf wykonuje zdjęcia podczas ślubu i wesela oraz sesji plenerowej. Dobry fotograf zadba o to, abyście czuli się swobodnie przed obiektywem. Udzieli wszystkich niezbędnych wskazówek, tak aby uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy. Na etapie wyboru fotografa, warto przejrzeć jego portfolio, poznać jego styl, poczytać referencje, skorzystać z rekomendacji udzielonej przez wedding plannera. Ważne, aby ustalić jaką ilość zdjęć otrzymacie, w jakiej formie i jak długo będziecie na nie oczekiwać.             

        Kolejną ważną rzeczą, o której musicie zdecydować to kiedy zrobić sesję? Dawniej wykonywało się krótką sesję plenerową lub studyjną w dniu ślubu. Pomysł ten nie okazał się dobrym rozwiązaniem. Wiązał się z dodatkowym stresem, pośpiechem oraz zniknięciem na na jakiś czas z własnej imprezy, co mogło być źle odbierane przez zaproszonych gości. Znacznie więcej możliwości dają sesje zdjęciowe przeprowadzone w innym dniu, do których można na spokojnie się przygotować. Para Młoda zdąży wypocząć po ślubie, będzie bardziej zrelaksowana i bez presji uciekającego czasu. Z różnych powodów sesja ślubna może odbyć się w późniejszym terminie, szczególnie gdy jest to sesja zagraniczna i jest uzależniona od zarezerwowanego terminu podróży.             

         Przygotowując się do ślubnej sesji należy zadbać o dobry makijaż. Makijaż fotograficzny różni się zdecydowanie od makijażu, który wykonujecie na co dzień. Makijaż taki musi uwzględniać rodzaj i temperaturę barwową stosowanego oświetlenia oraz siłę światła jakim będzie oświetlany plan zdjęciowy. Pamiętajcie, że oświetlenie błyskowe jest o wiele mocniejsze od światła zastanego, dlatego też zwykły dzienny makijaż może całkowicie zniknąć. Jeśli zdecydujecie się na przygotowanie makijażu we własnym zakresie dobierzcie jego moc i kolorystykę właściwie do specyfiki danej sesji.               

          Jak już zarezerwujecie termin u fotografa oraz wybierzecie rodzaj usługi, musicie zdecydować w jaki sposób chcecie wyrazić swoje uczucia; kreatywnie, romantycznie, a może macie jakiś szalony pomysł…

Każdy chce, aby jego sesja ślubna była wyjątkowa, inna niż wszystkie. Jeśli ustalicie ciekawy pomysł na sesję, zapewne będziecie się przy tym dobrze bawić, a efekty będą zaskakujące. Sposobem na nietuzinkowość może okazać się koncepcja, która będzie odzwierciedlała Wasze pasje, zainteresowania, rzeczy które lubicie wspólnie robić lub coś co charakteryzuje Was jako parę. Zdjęcia ślubne mogą być pełne romantyzmu i emocji, pokazujące łączące Was uczucie, lub wprost przeciwnie szalone, zwariowane wręcz ekstremalne. tzw. trash the dress – sesje dla odważnych. Decydując się na tego typu zdjęcia, musicie liczyć się, że ślubne stroje nie będą nadawały się do ponownego użycia, a Wasze zdjęcia będą wywoływały szeroki uśmiech na twarzy każdego, kto je zobaczy.

Pomysłów na zdjęcia w plenerze jest tyle, ile jest Par Młodych. Jedyną granicą jest tylko wyobraźnia. Wszystko zależy na ile pozwala Wam budżet oraz umiejętności i kreatywność fotografa, który utrwali waszą radość z zawarcia małżeństwa. Warto mieć w swoim albumie zdjęcia, które ogrzewają duszę i przypominają wspaniałe chwile.

Share