Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
Ślubne konsultantki > Blog  > JAK WYBRAĆ BUKIET ŚLUBNY?

JAK WYBRAĆ BUKIET ŚLUBNY?

  W tym wyjątkowym Dniu każda Panna Młoda chce wyglądać i czuć się zjawiskowo. Musi być Tą najpiękniejszą nie tylko dla swojego wybranka, ale i dla uczestników ceremonii zaślubin. Każdy element stroju weselnego powinien być staranie wybrany i dopasowany do całej stylizacji. Bukiet ślubny powinien być dopełnieniem całości, elementem, który dodaje urody Pannie Młodej i w harmonijny sposób łączyć się ze wszystkimi elementami.

Przyszła Panna Młoda przy doborze kwiatów do swojej wiązanki może kierować się kolorystyką swojego makijażu. Taki zabieg na samym już początku zawęzi wybór i spowoduje, że całość będzie spójna. Kolor makijażu dobieramy zazwyczaj do naszej karnacji. To samo kryterium możemy zastosować przy wyborze koloru kwiatów. Oczywiście jeżeli zdecydowałyście się na kolor przewodni Waszej uroczystości, to musicie pozostać konsekwentne w wyborze kwiatów. Ten kolor powinien powtórzyć się w Waszej ślubnej wiązance.
Projektując swój bukiet możecie również zasugerować się porą roku, w której bierzecie ślub. Na wiosnę Panny Młode chętniej sięgają po kwiaty w jasnych kolorach. Jest to moment budzącej się do życia przyrody, dlatego jest dużo zieleni, żółci. Latem, gdy na dworze dużo cieplej chętniej korzystamy z kolorów. Bukiety ślubne są zdecydowanie odważniejsze. Można łączyć ze sobą kolory, fakturę, dodawać akcenty kolorystyczne. Jesienią zdecydowanie królują kolory lawendy, fiolety, wrzosy. Zimą natomiast Panny Młode odwołują się do tego co za oknem, do bieli i srebrzystości.
Dosyć istotnym elementem decydującym o wyborze bukiety jest krój sukni ślubnej. Jeżeli Wasza sukienka jest bogato zdobiona mieniącymi się aplikacjami, ma falbany Wasz bukiet ślubny powinien być równie okazały. Możecie pokusić się o wiązankę przekładaną przez rękę.
Do sukni z rozkloszowanym dołem warto dobrać bukiet z kwiatów ułożonych ściśle w półkulę lub stożek, gdzie łodygi kwiatów owinięte zostaną wstążką lub koronką.
Romantyczna Panna Młoda powinna wybrać „luźną” wiązankę, która połączy różne rodzaje kwiatów gałązkowych w jedną całość. To taki bukiet inspirowany wiosenną lub letnią łąką.

Wybierając kwiaty do bukietu można również zasugerować się materiałem, z którego została wykonana suknia ślubna. Przy koronkowych stylizacjach poszukujemy kwiatów, które swoją strukturą przypominać będą fakturę sukni. Jeżeli suknia Panny Młodej jest gładka warto wybrać kwiaty o gładkiej strukturze, które w elegancki sposób podkreślą fakturę materiału.

Bukiet ślubny powinien być dobrany również do sylwetki i wzrostu Panny Młodej, tak aby dodawał jej urody i był odpowiednio dobrany wielkością . Jest on przecież dopełnieniem stylizacji.
Jeżeli nowożeńcy zdecydowali się na uroczystość tematyczną, to również bukiet powinien wpisać się w charakter uroczystości i nawiązywać do wybranego tematu. Tak naprawdę w tym przypadku wyobraźnia i kreatywność zarówno narzeczonych, jak i florystów nie powinna być niczym ograniczona.

W dzisiejszych czasach pracownie florystyczne posiadają ogromną wiedzę, jak i duże portfolio, którym można się zainspirować. Przychodząc do takiej pracowni warto zabrać zdjęcia swoich wymarzonych kompozycji, zdjęcie sukni ślubnej, czy kawałek tkaniny z której jest ona wykonana. To wszystko pomoże w zaprojektowaniu tej wyjątkowej wiązanki ślubnej.

Kierując się tymi wszystkimi zasadami nie zapominajcie, że to jest Wasz
Dzień i to Wy macie czuć się najpiękniejsze.

 

Share