Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
Ślubne konsultantki > Blog  > JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ POD ŚLUBNY MAKIJAŻ ?

JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ POD ŚLUBNY MAKIJAŻ ?

 W dniu ślubu każda kobieta chce wyglądać zjawiskowo. Piękna suknia, delikatna fryzura, zadbane dłonie i trwały makijaż to elementy prezentujące przyszłą Pannę Młodą. Towarzyszący stres, światło fleszy, tłum gości robi swoje, makijaż zatem musi być olśniewający i przede wszystkim trwały. Skóra twarzy dla wizażysty jest płótnem dlatego powinna być odpowiednio przygotowana.
Poprosiłyśmy o fachową pomoc mgr kosmetologii z Salonu Beaty Therapy Gdańsk, aby udzieliła odpowiedzi na kilka pytań.

W jaki sposób przygotować skórę?

Wszystko jest bardzo indywidualne. Aby prawidłowo przygotować skórę wymagana jest odpowiednia diagnoza cery, sporządzenie harmonogramu zabiegów. Inny rodzaj zabiegu dedykowany jest przy pielęgnacji skóry np. z bliznami. Zalecane są metody bardziej inwazyjne, inne natomiast przy skórze naczynkowej która wymaga wyciszenia. Najczęściej jednak skóra potrzebuje prawidłowego oczyszczenia i nawilżenia z naciskiem na nawilżenie, ponieważ większość uroczystości jest w okresie letnim, kiedy skóra jest przesuszona. Makijaż na przesuszonej i łuszczącej się skórze nie będzie dobrze wyglądał. Ważnym elementem jest demakijaż oraz pielęgnacja domowa

Ostatnio w modzie jest olejowanie skóry. Czy zaleca Pani taka formę demakijażu?

Oleje roślinne należą do najstarszych metod pielęgnacji skóry. Są naturalnym źródłem lipidów jednak aby skorzystać z ich właściwości musimy odpowiednio dobrać rodzaj oleju do potrzeb skóry. Do cery suchej wskazany jest olej z awokado, makadamia, kokosowy -są to oleje z wysoką zawartością kwasu oleinowego który ze względu na wysoki współczynnik komedogenny dla cery mieszanej jest niewskazany. Natomiast np. olej tamanu ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne.

Jakie rodzaje oczyszczania Pani zaleca? Oczyszczanie manualne czy peelingi chemiczne?

Od oczyszczania manualnego powoli się odchodzi. Jednak są obszary na skórze które tego wymagają i najlepiej sprawdzi się oczyszczanie mechaniczne, występują również skóry dla których lepsza będzie eksfoliacja kwasami. Peelingi chemiczne to efektywne zabiegi . Ich atutem jest działanie na wiele problemów np. przebarwienia, zmarszczki, trądzik pospolity. Dużo firm posiada kwasy które z powodzeniem mogą być stosowane latem, Nie uwrażliwiają skóry na słońce i mają niewielkie właściwości eksfoliacyjne.

Jak wcześnie powinno się korzystać z zabiegów?

Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest skóra. Z reguły Panie zaczynają zabiegi kilka miesięcy przed uroczystością. Pamiętajmy, że jeden zabieg tuż przed ślubem to nie wszystko. Najważniejsze są systematyczne wizyty u kosmetologa który odpowiednia zadba o naszą cerę oraz doradzi odpowiednią pielęgnację domową. Trzeba również pamiętać o prawidłowej pielęgnacji w okresie zimowym.
Zmiany temperatury, wiatr, mróz, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach to czynniki na jakie narażona jest nasza skóra.

Share