Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
Ślubne konsultantki > Blog  > 5 rzeczy, które należy wiedzieć o atrakcjach weselnych

5 rzeczy, które należy wiedzieć o atrakcjach weselnych

 

Wiele par zadaje sobie pytanie „Co zrobić, aby nasz ślub i wesele były super, aby goście dobrze się bawili?” Nowożeńcy lubią zaskakiwać inwencją twórczą i oryginalnymi pomysłami. Czasami organizują jedno duże widowisko, jak koncert, pokaz fajerwerków, show taneczny, teatr ognia etc. lub mniejsze atrakcje takie, jak kącik degustacyjny, foto-lustro, oryginalny pierwszy taniec, wybuchowy balon lub drobne upominki dla gości. Jeśli chcesz wprowadzić na swoim przyjęciu atrakcje weselne, koniecznie przeczytaj nasze podpowiedzi.

 

Jakie wybrać atrakcje? W dalszym ciągu sporą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju występy taneczne i muzyczne, podczas których można aktywować gości i wciągnąć do wspólnej zabawy. Atrakcje powinny być bezpieczne oraz dostępne dla większości gości. Np. Puszczanie lampionów poza uzyskaniem specjalnych pozwoleń może stworzyć zagrożenie pożarem, lądując na łatwopalnym podłożu oraz dodatkowo nie powinno puszczać się ich podczas silnego wiatru. Pierwszy taniec w chmurach, czyli w tzw. ciężkim dymie, będzie pięknym widowiskiem pod warunkiem, że goście nie zadepczą dymu, tylko będą stać wokół parkietu, a nie tańczyć razem z wami. Pokaz fajerwerków bez podkładu muzycznego nie wzbudzi tak dużych emocji jak z podniosłym utworem. Natomiast pokaz barmański bez ognia i konkursów dla gości straci na atrakcyjności. Jedną z atrakcji weselnych, która może być bardzo osobistym akcentem i wywołać masę emocji jest pokaz waszych wspólnych zdjęć. Aby taki pokaz zrobił wrażenie na gościach, koniecznie prezentowanym zdjęciom musi towarzyszyć podkład muzyczny oraz ciekawe, zabawne podpisy lub komentarze. Oczywiście jeśli marzycie o bardziej ekstrawaganckiej atrakcji możecie zdecydować się na występ gwiazdy, znanego zespołu lub popularnego wokalisty. Zapewne jest to dość elitarna atrakcja jak i kosztowna.

 

Atrakcje ślubne i weselne? Które są które? Atrakcje ślubne to te przygotowane z myślą o zaakcentowaniu wyjścia pary młodej z kościoła lub urzędu. Atrakcje weselne organizuje się na weselach. Do atrakcji ślubnych po ceremonii zaliczamy wypuszczanie gołębi przez parę młodą, wypuszczanie motyli, bańki mydlane puszczane z agregatu. Należy ustalić z zarządca obiektu czy wyrażają zgodę na rzucanie czymkolwiek np. ryżem, suszoną lawendą, confetti, płatkami róż, czy małymi pomponami. Jeśli z jakiś powodów ksiądz proboszcz bądź urzędnik nie zgodzi się na obrzucanie nowożeńców, można przygotować dla gości kolorowe wstążki na patykach, by pomachali młodej parze, gdy będą wychodzić z budynku po ceremonii. Spektakularne wrażenie zrobią szczudlarze w strojach aniołów, którzy wraz z gośćmi stworzą niezwykły szpaler.

 

Zachowaj równowagę. Przyjęcie z elementem artystycznym jest dla gości urzekające. Jeśli scenariusz imprezy będzie przeładowany, goście poczują się przytłoczeni.  Nie warto planować scenariusza, w którym dzieje się, co godzinę jakaś atrakcja. Goście muszą mieć czas na rozmowy, zabawę cieszenie się swoim towarzystwem.

 

Wyrażenie wdzięczności dla gości. Obdarowywanie gości weselnych drobnymi upominkami – niespodziankami stało się bardzo popularne. Najczęściej są one personalizowane. Tradycja ta została zapoczątkowana we Włoszech i miała wyrażać wdzięczność w podziękowaniu za przybycie oraz za ofiarowane weselne prezenty. Upominki dla gości weselnych mają być pamiątką, tego wyjątkowego dnia, mają przypominać ich najbliższym o tych wyjątkowych chwilach i zachęcać do wspomnień. Popularne są figurki czy naczynka porcelanowe, gadżety ekologiczne, breloczki, bransoletki czy zawieszki. Podczas ślubów międzynarodowych upominki mogą kojarzyć się z danym regionem lub krajem, nawiązywać do tradycji narodowych lub regionalnych zwyczajów lub tradycji kulinarnych w postaci nalewek, miodów, herbat czy wypieków.  Drobne upominki przeznaczone dla każdego gościa rozstawia się najczęściej na stole przy nakryciu. Średniej wielkości można powiesić na krześle gościa lub ustawić na odrębnym stole.  Bez względu jaką formę wybierzesz, warto dołączyć do upominków karteczkę z napisem „Dziękujemy”.

 

Atrakcje, na które mogę nie zgodzić się właściciele obiektów weselnych. Niestety nie wszystkie atrakcje są możliwe do realizacji. Każdy właściciel określa własne reguły i zawsze należy konsultować, czy wyrazi zgodę. Najczęściej w miejscach, gdzie są stadniny koni, nie wolno organizować pokazu fajerwerków. W zabytkowych pałacach, dworkach, na zabytkowej posadzce trudno zorganizować wodne np. bańki mydlane lub pirotechniczne atrakcje jak teatr ognia. Planując wesele w centrum miasta czy zabytkowych parkach przygotowanie niektórych atrakcji wymaga uzyskania specjalnego pozwolenia. Są też atrakcje, których nie da się przygotować, ze względu na brak odpowiedniego zabezpieczenia. np. taniec akrobatyczny na linie.

 

Atrakcje dla gości nie są obowiązkowe. Oczywiście sprawią radość i przyjemność zarówno twoim gościom weselnym jak i tobie. Bez względu na to, czy się zdecydujesz na występ znanego artysty, czy degustację tortu weselnego, będziesz ten moment wspominać z wielkim zachwytem, pełnym wzruszeń.

 

 

 

Share