Smolnik&Czarny – ślubne konsultantki Specjalizujemy się w kompleksowym organizowaniu ślubów i wesel.
Śledź nas:
Ślubne konsultantki > Blog  > 5 błędów podczas planowania ślubu

5 błędów podczas planowania ślubu

planowanie ślubu

 

Planowanie wesela jest fajne, a dzień ślubu w naszej kulturze kojarzy się z ciągiem przyjemności. Z drugiej strony niewiele wydarzeń w naszym życiu ma tak wielki „ciężar gatunkowy”.  Ślub i wesele to naprawdę poważny projekt i wiąże się z podejmowaniem niebłahych decyzji. Czasami droga do ślubu może być kręta i wyboista.  Oto pięć błędów planowania ślubu. Podpowiemy, jak ich uniknąć od samego początku!

 

Nieustalenie budżetu w pierwszej kolejności. Zanim zrobisz cokolwiek innego, ustal budżet. Tak wiele par zaczyna od wyboru sali na swoje przyjęcie lub sukni przed wypracowaniem budżetu. Wypracuj ogólną kwotę, a następnie omów priorytety. Ważne jest, aby uzgodnić, które elementy są dla Ciebie najważniejsze, zanim coś zarezerwujesz. Kiedy zapanujesz już budżet, stwórz listę gości, a następnie zarezerwuj miejsce.

 

Zbyt szybkie wysłanie zaproszeń. Oczywiście jesteś podekscytowana, ale zanim zaczniesz wysyłać to, zapisz daty, upewnij się, że sfinalizowałaś listę gości. Najpierw skoncentruj się na stworzeniu liczby gości w oparciu o budżet. Wysyłając do gości zaproszenia ślubne, możesz dołączyć karteczkę z prośbą o potwierdzenie przybycia na wesele. Określ również w dokładny sposób, jak goście mają potwierdzić swoje przybycie: telefonicznie, mailowo czy w inny sposób. Pamiętaj, aby pokrywało się to z terminami, które Was obowiązują w hotelu czy restauracji.  Zaproś taką liczbę gości, których sala (i budżet) może pomieścić!

 

Brak planu B.  Jeśli planujesz ślub lub ceremonię w plenerze, nie popełnij błędu zaciskając palce z nadzieją, że pogoda nie spłata Ci figla. Porozmawiaj z managerem obiektu weselnego o możliwościach planów awaryjnych, takich jak miejsce ceremonii zastępczej lub zorganizowania przyjęcia pod namiotem. Warto mieć przygotowane również parasolki, żebyś była spokojniejsza. Zorganizowanie takich uroczystości logistycznie jest trudniejsze jednak pozostają one przez długi czas w pamięci gości, a zdjęcia będą wspaniałe.

 

Rezygnacja z wideofilmowania. Aktualnie wiele par decyduje się na obniżenie kosztów przez rezygnację z wideo dokumentacji. Po czasie wiele z nich żałuje. Wasz dzień mija, a są takie chwile jak przemówienia, ślubowanie i parady taneczne, których zdjęcia nie są w stanie uchwycić. Za dziesięć lat, będzie miało to ogromną wartość, aby wrócić do tych chwil i usłyszeć Wasze glosy i ponownie przeżyć swój wielki dzień.

 

Skupianie się na zbyt małych rzeczach. Oczywiście ślub to wielka sprawa. Oczywiście chcesz, żeby wszystko poszło idealnie. Ale nie skupiaj się na drobiazgach, przez które proces planowania wesela staje się koszmarem lub zapomnisz o powodzie, dla którego wychodzisz za mąż. Np.  jeśli serwetki są zbyt „krzykliwe, odważne” zamiast „subtelne”, odpuść. Twoi goście nie zwrócą na to uwagi.

 

Kiedy wyzwanie związane z planowaniem ślubu stoi na twojej drodze, pamiętaj, że każdy problem ma swoje rozwiązanie. Weź głęboki oddech i ciesz się tym wyjątkowym czasem.  Czasami największe wpadki później tworzą najlepsze historie!

Share